'17 playlist

8. ledna 2018 v 15:06 | Heriette |  Hudba
Tak jako v uplynulém roce jsem se v aktuální hudbě neorientovala snad nikdy předtím. Tak hrozně, rozuměj. (Asi začínám stárnout, čéčé, a to, že většinu času poslouchám starý swing, tomu pocitu moc nepomáhá.) Nicméně mám ráda alespoň iluzi jakéhosi základního přehledu, tak jsem mezi drcením se statistik (fyzikální chemie úspěšně pokořena) projela loňské žebříčky a YouTube a svou chabou paměť a nakonec z ní s jistým úsilím vydolovala pět písniček, které se mi zapsaly do paměti a historie prohlížeče.

Zde se asi hodí připomenout, že můj vkus je tak provinční, jak se jen dá, a čím líp se dá na danou hudbu hopkat, tím líp. Takže asi vstup, jen pokud máš odvahu.


5.
Lana del Rey
Love


Lana je s každým albem jiná a lepší a "Love" jsem ještě pár měsíců po vydání omýlala tak často, že mi ještě doteď trochu leze krkem.

4.
St. Vincent
Los Ageless

Kapku remíza s New Yorkem, který má sice ještě lepší klip, ale tohle má o ždibec chytlavější refrén a Annie s elektrickou kytarou, tak není co řešit.

3.
The National
The System Only Dreams in Total DarknessAch, těžké rozhodování mezi tímhle a Dark Side of the Gym a vlastně většinou písniček ze Sleep Well Beast. Rozchodové desky aktuálně letí, tak se The National rozhodli taky jednu udělat, i když rozchody jsou jen hypotetické, ale stejně je to jedna z nejkoherentnějších věcí, co loni vyšly.

2.
Dua Lipa
New RulesA rozchodové songy jsou taky cool, kdybyste si toho náhodou nevšimli. Kdyby to nebylo tak děsně chytlavé, tak se mi to skoro nelíbí (ostatní věci od Dua Lipy mě nějak neoslovily), ale tohle nějak nemůžu vyhnat z hlavy.

Honorable Mention:
Postmodern Jukebox
Look What You Made Me Do
(Taylor Swift cover)Sice ne původní věc, ale co, vzhledem k původnímu materiálu je to jedna z nejzábavnějších předělávek, co PMJ kdy udělali.

1.
Lorde
Green Light


That's it, folks!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama