Pozdravy z Hospice

4. června 2015 v 22:46 | Heriette |  Hudba
http://www.dailyrindblog.com/images/hospice.jpg

Hospice
The Antlers
(2009)

Celé album si můžeš poslechnout tady... ale ještě chviličku vydrž. Bude to jen o pár řádek a budu se snažit, abych jimi neplýtvala zbytečně."Když byla mladší, mívala noční můry. Měla řezavé bolesti a pocity fantomových končetin a další věci, které ji nepřestávaly znejisťovat během onoho dvanáctiletého období. Když tehdy při přecházení ulice upadla, padly ty můry z vrcholků budov a vzaly ji za ruku. Přivedly ji do jedné z oněch místnosti s posuvnými závěsy a lesknoucími se dětskými hlavičkami."
(úryvek z Prologue, překlad můj)

Hospice je albem konceptuálním, příběhovým. Od Prologu až k Epilogu popisuje zrod, průběh a neodvratný rozpad vztahu pracovníka onkologického oddělení a jeho pacientky, mladé ženy, jejíž kosti pozvolna rozežírá rakovina. Další srdceryvná romance o mladých, neklidných a smrtelně nemocných, hm?

...ne. Hospice je někde jinde. Smrtelné nemoci využívá, jak se jen dá, ke ždímání emocí z posluchače - tomu se lze jen těžko ubránit - přímo k ní však přistupuje docela jinak. Rakovina zde není onou jedinou překážkou na cestě za štěstím, bez níž by bylo všechno v podstatě oukej a vlastně tak nějak všední a nebylo by o čem vyprávět. Rakovina není protivníkem, který dvojici, jež se s ním potýká, svou nezdolností jen váže blíže k sobě. Rakovina není prostředkem ke znovuobjevování krás života a rakovina nerovná se touha užít si jich s milovanou osobou co nejvíce.

Zde je rakovina tichým jedem, rozežírajícím nejen její tělo, ale i křehký vztah obou postav; prostředkem, jenž je v prvé řadě svedl do hromady, avšak nyní mezi ně vráží klín. Pocit křivdy z nespravedlivého údělu, vztek a únavu z nesnesitelné bolesti a marné léčby na straně její. Zoufalství z neschopnosti pomoci, pocit nevděku a nedocenění na straně jeho. A mezi nimi prohlubující se propast odcizení.

Tak. A tohle vše má na svědomí skupina The Antlers, jejichž jméno ti pravděpodobně nic neříká a dost možná jej už neuslyšíš.

A pokud se na těch 50 minut opravdu necítíš, hodím sem alespoň Medvěda:


Dovětek: Původně jsem sem chtěla dát texty k písním jednotlivě, ale pak jsem narazila na opravdu nádherný fanouškovský booklet od jisté Yasmin Nadhirasari. Tady je.

Dovětek II: Hlavním tématem alba je samozřejmě vztah obou postav a celou tu věc s rakovinou můžeš chápat jen jako jednu velkou metaforu. Jen pro mne je to prostě moc dobrý příběh o smrti, aby to příběh o smrti nebyl. Tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scottfaits Scottfaits | E-mail | 5. května 2018 v 13:21 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama