O tygrovi, jenž je láska

25. května 2015 v 23:32 | Heriette |  Literatura
http://covezline.cz/wp-content/uploads/2013/10/2013_10_rijen_tracy.jpeg


Tracyho tygr
William Saroyan
(1951)

"Rozumíte psychiatrii?" zeptal se Tracy.
"Psychiatrii ne," řekl dr. Pingitzer. "Lidem - maličko, maliličko. Každý den, každý rok víc a víc maliličko. Proč? Lidi jsou těžký. Lidi jsou lidi. Lidi jsou zábava, hra, fantazie, kouzla a čárymáry. Lidi jsou bolest a nemoc, šílenství a ublížení, lidi zraňujou lidi, zabíjejí lidi, zabíjejí sebe. Kde je zábava, kde hra, kde fantazie a čárymáry? Psychiatrii já nenávidím. Lidi miluju."

Jedna z těch mála literárních dílek, která mohu číst poněkolikáté a znát je pomalu nazpaměť, a přesto vím, že si je zase za nějaký čas naordinuji znovu a v žádném případě to nebude ztracený čas, který bych mohla věnovat čtení něčeho jiného, nového a neznámého. A mohla bych ti popsat hlavní postavy a vykecat děj a hlavní myšlenku, ale nic z toho vlastně ani není důležité. A zcela jistě to nedokážu lépe než pan Saroyan.

Takže je to na tobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kohoutová Kristýna Kohoutová | E-mail | Web | 25. května 2015 v 23:49 | Reagovat

Zdravím Tě,
ráda bych Ti nabídla možnost autorské spoluúčasti na mém připravovaném knižním projektu.
Úkolem je napsat vyjádření jakéhokoliv rozsahu, žánru a jazykových prostředků na téma "nejhorší situace v mém životě a nejlepší cesta z ní ven". Doplňující fází projektu je zodpovězení dotazníku na téma, který se zabývá životními hodnotami.
V případě zájmu o bližší informace mě, prosím, kontaktuj na e-mail kristynakohoutova@email.cz, případně na facebook do zpráv na facebook.com/KristynaKohoutovaCZ.
S poděkováním a přáním příjemného večera,
Kristýna Kohoutová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama